برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

مدیر اجرایی اپل موزیک: اسپاتیفای و پاندورا سرویس‌های سودآوری نیستند

اسپاتیفای و پاندورا


مدیر اجرایی اپل موزیک در مصاحبه‌ای از کسب و کار سرویس‌های اسپاتیفای و پاندورا انتقاد کرد.

جیمی آیوین، مدیر اجرایی اپل موزیک در مصاحبه اخیر خود از شیوه‌‌ی کسب و کار سرویس‌هایی نظیر اسپاتیفای و پاندورااظهار نارضایتی کرد. طبق نظر جیمی آیوین، ادامه فعالیت سرویس‌های نام‌برده زیان‌آور خواهد بود؛ زیرا اسپاتیفای و پاندورا هیچ حاشیه سودی ندارند و حتی تعهدی به دیگر شرکت‌های فعال در این حوزه نشان نمی‌دهند.

مدیر اجرایی اپل موزیک براین عقیده است که شرکت‌های مختلف با فروش خدمات و محصولات متنوع خود علاوه‌بر کسب درآمد از حاشیه سود همیشگی نیز برخوردارند. برای مثال آمازون با ارائه سرویس فروشگاهی خود و اپل با فروش گوشی هوشمند و آیپد همیشه درپی کسب درآمد هستند؛ اما سرویس‌های اسپاتیفای و پاندورا هیچ درآمد قابل توجهی ندارند. یکی از دلایل این امر ناتوانی این شرکت‌ها در جذب مشتری برای خرید و پرداخت است.

همان‌طور که می‌دانید اسپاتیفای محبوب‌ترین سرویس استریم موسیقی در جهان است. گفتنی است این سرویس ۶۰ میلیون کاربر فعال دارد که برای دریافت سرویس هزینه پرداخت می‌کنند. علاوه‌بر این کاربران زیادی نیز وجود دارند که تنها از بخش رایگان مبتنی بر نمایش تبلیغات این سرویس استفاده می‌کنند. این در حالی است که اپل موزیک با داشتن ۳۰ میلیون کاربر و نداشتن بخش رایگان بیش‌تر از سه ماه‌، درآمد بیشتری را در حوزه‌ی موسیقی به خود اختصاص داده است.

شایان ذکر است که اسپاتیفای درصدد جذب مخاطب بیشتر و کسب درآمد است و از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند. این شرکت در ماه‌های اخیر با گسترش سرویس خود در پلتفرم ios برای جذب کاربران این سیستم عامل تلاش بیشتری از خود نشان داد. همچنین با کنار رفتن رقیبی همچون Groove Music، اسپاتیفای مسیر آرام‌تری برای ادامه فعالیت در حوزه خواهد داشت.

در نهایت باید گفت که اپل موزیک برای جذب مخاطب بیشتر می‌تواند هزینه حق اشتراک سرویس خود را کاهش دهد؛ زیرا این شرکت سود فراوانی از فروش سخت‌افزار به دست می‌آورد و کاهش هزینه اشتراک این سرویس در نهایت به سود اپل خواهد بود.

منبع:زومیت

ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

تنظیمات

ورود

ثبت نام

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم