برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

مرکز ملی توسعه فناوری خودروهای خودران هوشمند، ایجاد خواهد شد

نوشته شده در تاریخ1396-07-26Updated1398-04-10 63
دوست داشتن0

در دنیای امروز، صنعتگران و سازندگان خودرو در تمام تلاش خود را برای بالا بردن ایمنی سرنشینان و ایجاد بهترین حس برای آنها به کار می‌بندند. فناوری خودروهای خودران، یکی از ویژگی‌هایی است که کمک شایانی به این امر می‌کند و از همین روی، مشهورترین کمپانی‌های خودروساز دنیا در پی توسعه این فناوری هستند. البته مدت زیادی است که این تکنولوژی راه خود را به خودروهای سواری پیدا کرده اما تا تکامل آن راه زیادی باقی است.

مزیت‌های بی شماری برای رانندگی خودکار وجود دارد که مهمترین آنها، افزایش ایمنی است چراکه خودروهای خودران می‌توانند تا حد زیادی از تصادف جلوگیری به عمل آورند. ظاهرا مسئولین در کشور ما هم تصمیم بر این گرفته‌اند که با ایجاد مرکز ملی توسعه فناوری خودروهای خودران هوشمند، قدم در راه بزرگان صنعت خودرو بگذارند که این خبر بسیار خوبی است.

به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی  با مشارکت مرکز توسعه زیر ساخت خودروهای برقی وزارت نیرو و شرکت های دانش بنیان مرکز ملی توسعه فناوری خودروهای خودران هوشمند را راه اندازی می‌کند.

فناوری خودروهای هوشمند خودران یکی از فناوری‌های برافکن تا سال 2025 خواهد بود که ابعاد اقتصادی آن تا حدود 2 میلیارد دلار نیز پیش بینی شده است.

از تاثیرات محیط زیستی مهم این فناوری که بگذریم توسعه آن می تواند حداقل 30 و حداکثر 150 هزار مورد از تصادفات کشنده را کاهش دهد که رقمی قابل توجه است. در واقع زیرفناوری‌های اصلی این فناوری هوش مصنوعی، بینایی رایانه‌ای، سنسورهای پیشرفته و ارتباط ماشین – ماشین است.

بنابراین با توجه به اهمیت این مسئله ستاد اقدامات برنامه ریزی شده همچون شناسایی و ارزیابی توانمندی بومی و ایجاد مرکز ملی توسعه فناوری خودروهای هوشمند را در نظر گرفته است و قصد دارد تا پایان سال آینده این مرکز را با همکاری و مشارکت شرکت‌های فناوری راه اندازی کند.

منبع: جی ام اس

ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

تنظیمات

ورود

ثبت نام

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم