برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

خطرات خفاش برای انسان

خفاش‌ها:

خفاش‌ها از جمله مخلوقات بسیار جذاب خداوند هستند که بال‌های آنها با دیگر پرندگان متفاوت است. بسیاری از افراد حتی با شنیدن نامشان به یکباره ترسی در دلشان می‌افتد؛ اما آیا واقعا این خفاش‌ها جز خطر چیزی برای انسان ندارند با وجود اینکه گاهی به جز حشرات و میوه ها، خوراک این خفاش‌‌ها خون است!


واقعیت‌هایی در مورد خفاش‌ها


۱) خفاش‌ها به عنوان تنها پستاندارانی می‌باشند که پرواز می‌کنند.

۲) جالب است بدانید یک خفاش قهوه‌ای قادر است به تنهایی در یک ساعت حدود ۱۲۰۰ حشره را شکار کند و دارای اشتهای فوق‌العاده‌ای هستند.

۳) خفاش‌هایی که خون‌آشام هستند خون را نمی‌مکند، بلکه آن‌ها به آهستگی خون را لیس می‌زنند. در دنیا فقط سه نوع از خفاش‌های خون‌آشام وجود دارند که خون می‌خورند.

۴) شما هیچ وقت یک خفاش چاق نمی‌بینید چون سوخت‌وساز در بدنشان بسیار ایده‌آل است. بدن آن‌ها به گونه‌ایست که در بیست دقیقه می‌توانند موز، انواع توت یا انبه را هضم کنند.

۵) از طریق خفاش‌ها بیماری به انسان‌ها انتقال داده نمی‌شود. اگر شما به واسطه یک خفاش مورد حمله واقع شدید و زخم بر روی بدنتان به وجود آمد نگران نباشد؛ هیچ خطر جدی شما را تهدید نمی‌کند و پس از مدتی خوب می‌شوید.

۶) خفاش‌ها از جمله پرندگانی هستند که آمارشان در جمعیت بالاست و تقریبا یک چهارم پستانداران را تشکیل می‌دهند.

۷) خفاش‌ها دارای قدرت دید خوبی نیستند و برای راه‌یابی در تاریکی از انعکاس صوت استفاده می‌کنند و فعالیتهایشان را در شب انجام می‌دهند.

۸) عمر خفاش‌ها از سگ‌های خانگی زیادتر است. خفاش‌های قهوه‌ای می‌توانند حدود سی سال عمر کنند ولی به صورت کلی عمرشان متغییر است.

*نکته: در رابطه با خطرات خفاش برای انسان باید بدانید که خفاش‌ها هم مانند دیگر پرندگان و حیوانات هستند و خطر جدی در رابطه با آن‌ها انسان را تهدید نمی‌کند.

منبع: زوم تک

ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

تنظیمات

ورود

ثبت نام

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم