1
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

آمار و ارقام جالب از تعاملات مردم و گوشی هوشمند- یک‌ چهارم مردم دنیا روزی ۷ ساعت از گوشی خود استفاده می‌کنند

نوشته شده در تاریخ1396-07-27Updated1398-04-10 61
دوست داشتن0

مرکز تحقیقاتی «کانترپوینت» اعداد و ارقام جالبی در مورد میزان استفاده از گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های موبایلی منتشر کرد و نشان داد مردم در مورد این محصول چطور فکر می‌کنند. بر اساس گزارش منتشر شده از سوی محققان، نیمی از صاحبان گوشی‌های هوشمند روزانه بیش از ۵ ساعت با این دستگاه کار می‌کنند و این در حالی است که ۲۶ درصد این افراد بیش از ۷ ساعت از هر روز خود را به گوشی هوشمندشان اختصاص می‌دهند.

کارشناسان مرکز تحقیقاتی «کانترپارت» به دنبال بررسی جهانی خود به این نتیجه رسیدند که مردم جهان در هر سال برای خرید دستگاه سخت‌افزاری گوشی هوشمند ۳۷۰ میلیارد دلار پول می‌دهند.

«کانترپوینت» همچنین جزییاتی را در مورد دیگر اعداد و ارقام به انتشار رساند. بر اساس تحلیل‌های این مرکز مشخص شد کاربران ساکن در کشورهای درحال توسعه بیش از کسانی که در کشورهای توسعه یافته سکونت دارند از گوشی هوشمند استفاده می‌کنند.

به عنوان مثال گفته شد ۵۵ درصد تمام کاربران مالزیایی روزانه بیش از ۵ ساعت را با گوشی هوشمند خود می‌گذارنند و در مقابل ۴۳ درصد ژاپنی‌ها روزی ۳ ساعت را به این دستگاه اختصاص میدهند.

محبوب‌ترین اتفاق در گوشی‌های هوشمند گشت‌وگذار اینترنتی است و ۶۴ درصد کاربران هر روز این کار را انجام می‌دهند. پس از آن بازی‌های ویدیویی با ۶۲ درصد، تماس‌ صوتی با ۵۵ درصد، و ارسال انواع مختلف پیام با ۵۴ درصد محبوب‌ترین اتفاقات در گوشی‌های هوشمند هستند.

البته این آمار بدون مشخص شدن انواع مختلف سرویس‌های پیام‌رسان اعلام شد تا بر اساس آن پیامک، آی‌مسیج اپل، فیسبوک مسنجر، واتس‌اپ و … تحلیل شوند.

عوض کردن گوشی هوشمند قدیمی یکی از دشوارترین کارها برای کاربران محسوب می‌شود. با این وجود کاربران کشورهای در حال توسعه زود به زود و سریع‌تر از دیگران این کار را انجام می‌دهند. به طور میانگین کاربران جهانی هر ۲۱ ماه یکبار گوشی هوشمند خود را عوض می‌کنند و این در حالی است که ساکنان کشور مکزیک هر ۱۸ ماه یکبار دست به اقدام مذکور می‌زنند.

در کشور ژاپن کاربران ترجیح می دهند بیش از دو سال برای عوض کردن گوشی هوشمند خود منتظر بمانند و به طور دقیق‌تر این افراد هر ۲۶ ماه یک بار اقدام مذکور را انجام می‌دهند.

البته به گفته کارشناسان مرکز «کانترپوینت» قیمت گوشی هوشمند هم در این زمینه بسیار تاثیرگذار است. ساکنان کشورهای توسعه یافته هزینه بیشتری برای عوض کردن گوشی هوشمند می‌پردازند و بر این اساس گفته شده است در کشورهای استرالیا و آلمان نیمی از کاربران گوشی هوشمند خود را با هزینه بالاتر از ۴۰۰ دلار می‌خرند.

یک‌سوم این افراد هم حاضرند برای گوشی هوشمند جدید بیش از ۵۰۰ دلار بپردازند. هند از جمله کشورهایی است که تنها ۵ درصد از مردم آن حاضرند حدود ۵۰۰ دلار برای خرید یک دستگاه گوشی هوشمند پول بدهند. البته توجه داشته باشید ۵ درصد مردم هند با نیمی از مردم آلمان و استرالیا برابری می‌کند.

منبع: موبنا

ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

تنظیمات

ورود

ثبت نام

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم