برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

فهرست مطالب

 
درباره تکنولوژی DSL

dsl tech
همانطور که می‌دانید سرویس‌های اینترنت پرسرعت در سراسر جهان طرفداران زیادی دارند. بکارگیری مودم‌هایی که قابلیت‌های بالایی دارند و استفاده از فناوری‌های بیسیم و نوین، سبب دسترسی کاربران به پهنای باند بالا می‌شود. برای اینکه بتوان به اینترنت متصل شد روش‌های مختلفی وجود دارد که خطوط DSL یکی از بهترین روش‌های موجود است و اتصالی با سرعت بسیار عالی را فراهم می‌آورد.

DSL، استاندارد راه‌اندازی خطوط تلفن شامل یک زوج کابل مسی می‌‌باشد که شرکت مخابرات در محل زندگی و یا مکان کسب‌وکارتان برای شما نصب می‌کند. یک زوج کابل مسی، پهنای باند بالایی برای ارسال و دریافت داده و همچنین انتقال صدا دارد که سیگنال‌های صوتی فقط از کسری از ظرفیت قابل دسترسی کابل استفاده می‌کنند. DSL از ظرفیت باقیمانده بر روی سیم برای انتقال اطلاعات روی کابل، بدون اختلال در مکالمه‌ی صوتی بهره می‌برد. در بیشترین حالات کابل‌ها فرکانس‌هایی تا چندین میلیون هرتز را می‌توانند حمل کنند. DSL با توانایی ارسال دیتای دیجیتال می‌تواند از بیشترین ظرفیت پهنای باند کابل‌های تلفن بصورت امن استفاده کند. DSL تکنولوژی مبتنی بر فاصله است؛ هرچقدر طول ارتباط بیشتر شود کیفیت سیگنال‌ها و سرعت ارتباط کمتر می‌شود.

حتما بخوانید: اینترنت 4G روشی دیگر جهت اتصال به اینترنت


ADSL چیست؟

ADSL یکی از زیر شاخه‌های تکنولوژی DSL(تکنولوژی نوین در اتصال به اینترنت پرسرعت) می‌باشد که در میان کاربران طرفدارانی را به خود اختصاص داده است. در ADSL به دلیل اینکه بین سرعت ارسال و دریافت اطلاعات تفاوت وجود دارد واژه نامتقارن به کار گرفته می‌شود. در استفاده از اینترنت فرآیندهای صورت گرفته توسط کاربران معمولا به گونه‌ای می‌باشد که میزان اطلاعاتی که کاربر دریافت می‌کند از اطلاعاتی که ارسال می‌کند بیشتر است.


VDSL چیست؟

یکی دیگر از فناوری نسل جدید DSL، تکنولوژی VDSL(very high bit-rate DSL) نام دارد. خطوط دیجیتال بسیار پرسرعت که به شرکت‌های سرویس‌دهنده‌ی اینترنت این امکان را می‌دهد تا در بستر کابل مسی، اینترنت VDSL بسیار پرسرعت را به کاربران خود ارائه دهند. با افزایش خرید کامپیوترهای خانگی و استفاده از شبکه‌های خانگی، نرخ استفاده از اینترنت پرسرعت رشد بسیاری در چند سال اخیر داشته است. که همین امر سبب شده است شرکت‌های مخابراتی در فکر ارائه سرویس‌های اینترنت پرسرعت‌تر جایگزین سرویس‌های ADSL باشند.

vdsl

سرویس VDSL

VDSL که بستر آن روی کابل شبکه می‌‌باشد، هم بر بستری از شبکه سیم مسی و هم ترکیبی از شبکه فیبر نوری و سیم مسی ارائه داده خواهد شد. تکنیک‌های خاصی در VDSL مودم به کار رفته است که در آن سعی بر اینست تا با استفاده از نزدیک‌ترین کابل‌های نوری که البته منظور خطوطی می‌باشند که ورودی آن‌ها فیبر نوری و خروجی آن‌ها کابل مسی است، به کاربران خود سرویس دهند. در نتیجه می‌توان ادعا کرد که تمامی کاربران VDSL یک سرعت برابر را در اختیار خواهند داشت.
سرعت VDSL به طول حلقه مسی و چند فاکتور دیگر در محیط شبکه، بسیار وابسته است. این سرویس می‌تواند سرعتی تا 52Mbps در ارسال و دریافت داده‌ را فراهم کند. VDSL2 از طرف دیگر می‌تواند به سرعت 100Mbps در ارسال و دریافت داده دسترسی پیدا کند. هر دو نسل از این تکنولوژی بعد از فاصله‌ی مشخصی کیفیت سرویس بسیار پایین‌تری خواهند داشت. تا فاصله یک کیلومتری هر دو نسل VDSL سرعت و عملکرد بالایی دارند، بعد از حدود 1.6 کیلومتر کیفیت هر دو سرویس افت پیدا کرده و حتی نسبت به خطوط ADSL نیز، این میزان افت شدیدتر است.

* جالب اینجاست که برای تکنولوژی VDSL2 بیشترین فاصله برای تجربه سرعت بیشینه 1.2 کیلومتر است. بعد از حدود 1.6 کیلومتر عملکرد مودم های VDSL در مقایسه با +ADSL2 به سرعت خراب می‌شود و رو به کاهش می‌رود.

مودم های VDSL پهنای باند بسیار بالایی برای استفاده کاربران فراهم می‌کنند. برای فهم دقیق‌تر فرق ADSL با VDSL می‌توان به تفاوت استفاده از مودم‌های dial-up 56k و تکنولوژی broadband اشاره کرد. این تکنولوژی به کاربران این توانایی را می‌دهد که آپلود، دانلود و پردازش داده‌ها را با سرعت خیلی بیشتر انجام دهند. خرید اینترنت VDSL استفاده از سرویس‌هایی مثل HDTV (تلویزیون‌های با کیفیت بالا) و (VOD:Video-On-Demand) را نیز برای کاربران خود فراهم میکند.
امروزه تکنولوژی VDSL چهره تجارت الکترونیک را با فراهم کردن قابلیت اجرای انواع رسانه‌ها بر روی کامپیوتر شما(اعم از تصویر و ویدئو) به کلی تغییر داده است.تفاوت ADSL و VDSL

adsl vs vdslهمانطور که گفته شد VDSL هم مانند ADSL بر روی خطوط تلفن که از زوج کابل‌های مسی بهم تابیده شده تشکیل شده است کار می‌کند، البته با چند تفاوت نسبت به ADSL؛ VDSL می‌تواند به یک سرعت باورنکردنی دست پیدا کند؛ که خیلی سریعتر از ADSL می‌باشد. اما جایی عملکرد VDSL چالش برانگیز می‌شود که می‌فهمیم این سرویس بر روی کابل مسی فقط در فاصله‌های کوتاه( تا 1200 متر) قادر هست سرعت بالایی ارائه دهد. شرکت‌های مخابراتی در حال جایگزین کردن کابل‌های مسی با بستر فیبر نوری هستند که این موضوع می‌تواند یک امتیاز برای خرید سرویس VDSL محسوب شود که به وسیله آن بُعد فاصله از محدودیت‌های این تکنولوژی حذف شود. داده دریافت شده از گیرنده به پالس‌هایی از نور تبدیل می‌شود که می‌تواند بر روی بستر فیبرنوری به اداره‌ی مرکزی انتقال داده شود؛ جاییکه این داده در شبکه مناسبی مسیریابی می‌شود تا به مقصد نهاییش برسد. وقتیکه دیتا به کامپیوتر شما برگشت داده شد گیت‌وی VDSL سیگنال را از کابل فیبر نوری گرفته و تبدیل می‌کند و درنهایت به گیرنده ارسال می‌کند. تمامی این پروسه میلیون‌ها بار در هر ثانیه اتفاق می‌افتد!!!

vdsl speed
سرعت دانلود و آپلود در اینترنت VDSL به ترتیب 5 و 10 برابر بیشتر از سرویس‌های ADSL می‌باشند.
سرویس VDSL با این سرعت باورنکردنی یک تحول عظیم در ارائه محتواهای چندرسانه‌ای بوجود آورده است. بد نیست بدانید VDSL سرعت بالایی که دارد را مدیون کم بودن فاصله بین مشترک و مرکز ارائه دهنده سرویس است. در حقیقت می‌توان گفت هر چقدر که فاصله کمتر باشد، سیگنال‌ها فاصله محدود و کمی را طی خواهند کرد و اطمینان بیشتری را با خود به همراه دارند.


تجربه سرویس‌های بیشتر با VDSL

نکته جالب توجه اینجاست که شما این امکان را خواهید داشت که با سرویس‌های VDSL، سرویس‌های دیگری مانند تلفن SIP و همینطور ویدئو کنفرانس را ارائه دهید. پس اگر احساس می‌کنید که به یک اینترنت پرسرعت‌‌تر از ADSL نیاز دارید پیشنهاد می‌کنیم که حتما به سراغ VDSL بروید. برای استفاده کردن از اینترنت VDSL کاربر نیازی به کابل‌‌کشی ندارید چرا که این امر بعهده شرکت مخابراتی می‌باشد. شما فقط باید یک خط تلفن ثابت و یک عدد مودم VDSL داشته باشید.حالا نوبت انتخاب است...

پس از مقایسه تفاوت ADSL با VDSL و همچنین انواع دیگر از این تکنولوژی خواهید دید که VDSL عملکرد خارق‌العاده‌تری نسبت به بقیه ورژن‌ها دارد. اما، اگر بخواهیم VDSL بصورت گسترده در دسترس باشد باید حتما استاندارد سازی شود.
برای انتخاب بین خرید ADSL ،VDSL و فیبر مهمترین ویژگی‌هایی که باید درنظر گرفته شود قیمت و دردسترس بودن است. با درنظر گرفتن این موضوع که کدام سرویس در محدوده‌ی شما دردسترس‌تر است باید به این نکته توجه کنید که در تکنولوژی DSL هرچه فاصله تا سرویس‌دهنده بیشتر باشد کیفیت سرویس شما پایین‌تر خواهد بود.
در مرحله‌ی بعد باید درنظر بگیرید که چه نوع مصرف‌کننده‌ای هستید. اگر از اینترنت تنها برای چک کردن ایمیل و نرم‌افزارهای اجتماعی و سرچ در صفحات گوگل استفاده می‌کنید، خطوط ADSL تمامی نیازهای شما را در این زمینه پوشش خواهد داد. برای اجرا کردن هرگونه رسانه‌ای(ازجمله عکس، ویدئو و...) و یا برقرای تماس تلفنی به یک ارتباط VDSL نیاز داریم. VDSL همچنین یک انتخاب خوب و مقرون‌به‌صرفه برای کسب‌وکارهای کوچکی ست که شبکه داخلی دارند. و درنهایت برای کاربران و کسب‌وکارهایی که روزانه حجم اطلاعات بالایی از طریق اینترنت ردوبدل می‌کنند خطوط فیبرنوری بهترین انتخاب می‌باشند.

خوب تا این مرحله با امکانات و قابلیت‌‌های مودم‌‌های VDSL و ADSL آشنا شدیم. با توجه به اینکه موارد استفاده از مودم‌‌ها متفاوت می‌‌باشد می‌‌توانیم چنین مطرح کنیم که اگر قصد استفاده شما از مودم فقط اتصال به اینترنت است و نیازی به پهنای‌‌باند بالا برای شبکه انتقال اطلاعات بین دستگاه‌‌های متصل ندارید هر مدل مودمی م‌‌یتواند پاسخگوی نیاز شما باشد. مطالعه این مقاله شما را در روند تحقیق مودم مناسب کمک خواهد کرد.


11 نکته کلیدی برای انتخاب مودم مناسب

مودم‌های اینترنت پرسرعت می‌توانند از لحاظ کیفیت باهم تفاوت داشته باشند. در واقع امکاناتی که مودم‌ها در اختیار مخاطبانشان قرار می‌دهند همگی با کاربردشان ارتباط مستقیم دارد. یکسری ویژگی‌ها مانند تعداد پورت LAN، داشتن یا نداشتن پورت USB، اشتراک اینترنت و غیره سبب می‌شود تا تفاوت‌های میان آن‌ها قابل درک باشد و کاربر مودم مدنظر با ویژگی‌های دلخواه را خریداری نماید.


قبل از اقدام به انتخاب مودم مناسب برای خانه و متناسب با نیازتان لازم است نکات مهم در خرید مودم را بدانید و درنظر بگیرید:


1- بالاترین سرعتی اینترنتی که می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید را پیدا کنید:

با تماس با سرویس‌‌دهنده اینترنت خود در زمان خرید سرویس و یا مشاهده ریز مصرف اکانت خود می‌توانید سرعت اینترنتی که به آن دسترسی دارید را پیدا کنید. سرعت اینترنت که با مقیاس مگابیت بر ثانیه(Mbps) اندازه‌گیری و توصیف می‌شود می‌تواند حداقل مقدار سرعت روتر انتخابی شما را مشخص کند.

بعنوان مثال: اگر بالاترین سرعت اینترنت شما 100 مگابیت‌‌برثانیه است به مودمی نیاز دارید که حداقل سرعت 100 مگابیت‌‌برثانیه را بتواند پوشش دهد.

internet speed

  

2- سرویس دهنده محلی اینترنت را پیدا کنید:

با انتخاب یک سرویس‌‌دهنده‌ی محلی ممکن است آپشن‌های بهتری نسبت به حالتی که قبلا استفاده می‌کردید برای شما بوجود بیاید و این سرویس‌‌دهنده می‌تواند نوع مودمی که باید انتخاب کنید را به شما دیکته کند.
 
- برخی از این سرویس‌‌دهنده‌ها خدماتی در قالب یک پکیج که در آن هم سرویس اینترنت، و هم مودم سازگار با نوع سرویسی که ارائه می‌دهند، را دارند.

  Local ISP

3- اگر از قبل مودم دارید:

اگر قبلا مودمی استفاده می‌کردید که اینترنت شما را از طریق کابل شبکه تامین می‌کرد می‌توانید با اضافه کردن یک روتر، از اینترنت بصورت وایرلس استفاده کنید.

 - اگر مودم‌تان را قبلا از یک سرویس‌‌دهنده‌ی دیگر تهیه کردید و با سرویسی که استفاده می‌کردید سازگار بوده الان باید چک کنید که این مودم با سرویس‌‌دهنده‌ جدید هم کار می‌کند یا نه!

- می‌توانید یک دستگاه مودم روتر جدید با قابلیت داشتن وایرلس بخرید و یا بصورت جدا یک مودم و یک روتر تهیه کنید و تنظیمات را برای هر دو دستگاه انجام دهید و بهترین مودم وایرلس را برای خودتان فراهم کنید.(باید ببینید کدام روش مقرون‌به‌صرفه تر و کارآمدتر است)

 مودم
4- میزان بودجه خود را مشخص کنید:

اینکه بخواهید هزینه‌ای بیش از آنچه نیاز هست صرف خرید مودم و یا روتر کنید کار آسانی است. اینکه بدانید می‌خواهید و یا حتی توان پرداخت چه مبلغی را برای خرید دستگاه مودم دارید برخی از دستگاه‌های پرهزینه را از صف خرید شما حذف می‌کند و انتخاب برایتان راحتتر می‌شود.

 - قابل ذکر است که روی این هزینه باید منعطف باشید چرا که گاهی ارزش دارد روی یک مودم کمی گرون‌تر بدلیل اعتماد و کاربری بالاتر هزینه کنید.

 بودجه خرید مودم
 
5- محدوده‌ای که مودم باید پوشش دهد را مشخص کنید:

یک راه درست برای اینکه بتوانید این محدوده را تعیین کنید اینست که بدانید قرار است مودم کجا قرار بگیرد. و پس از آن نیاز هست نقاطی که مایل هستید به سیگنال مودم دسترسی داشته باشید مثل اتاق‌ها و فضای نشیمن و... را در نظر بگیرید.

 - این نکته را مدنظر داشته باشید که دیوارها و طبقات از قدرت سیگنال وایرلس می‌کاهد. که در این شرایط باید مودم روتری با قدرت سیگنال بالاتر انتخاب کنید تا بتواند طبقات مختلف و یا اتاق‌های بیشتری را پوشش دهد.

- اگر تعداد طبقات بیشتر و یا فضای گسترده‌ای برای پوشش گرفتن دارید شاید نیاز باشد چند روتر را روی این شبکه تنظیم کنید و از آنها استفاده کنید تا فضای مورد انتظار شما را پوشش دهد. 

 محدوده پوشش مودم
6- لیست دستگاه‌هایی که قرار است به مودم متصل شوند را تهیه کنید:

تهیه کردن لیست دیوایس‌هایی که قرار است به مودم متصل شوند(بعنوان مثال تلفن همراه، کامپیوتر رومیزی، لپ‌تاپ، تلویزیون و ...) می‌تواند نوع مودم شما را تعیین کند. به این ترتیب که اگر تعداد دیوایس‌های اتصالی شما به مودم زیاد است باید مودم بزرگ‌تر و قویتری انتخاب شود و برعکس.

- یک مودم کوچک با پاور متوسط می‌تواند کامپیوترهایی را ساپورت کند که عمل‌هایی که به پهنای باند کمی احتیاج دارند را انجام دهند. در حالیکه وقتی قرار است عمل‌هایی با پهنای بالا اجرا شوند به مودم قدرتمندتری احتیاج است.

- همچنین در نظر بگیرید که از اینترنت چه استفاده‌ای قرار است بکنید. مثلا سرچ کردن روند خیلی ساده‌تر و کم‌‌مصرف‌‌تری نسبت به بازی کردن و یا ارسال و دریافت دائمی داده دارد.
اگر نیاز به اشتراک‌‌گذاری فایل‌‌ها از طریق USB بین دستگاه‌‌های موجود در شبکه را دارید باید مودم‌‌هایی که پورت USB(Shareport) دارند را انتخاب کنید. لازم به توضیح است که برخی از این Shareport ها USB2 و برخی USB3 هستند.

  دستگاه های متصل به مودم

7- برای داشتن سرعت و رنج سیگنال خوب چه فاکتورهایی دخیل است:

ممکن است وسوسه بشوید که بهترین مودم موجود در بازار که می‌توانید خریداری کنید را انتخاب کنید. در این حالت مودم انتخابی شما قادر است بالاترین سرعت اینترنت(مثلا 100 مگابیت بر ثانیه) را برای شما فراهم کند. نکاتی که باید در این حالت مدنظر داشته باشید:

- سرعت تبلیغ شده: سرعتی که در تبلیغات می‌‌بینید معمولا ترکیب مجموع سرعت باندهای مختلف مودم روتر می‌باشد. از جاییکه هر دیوایس به بیشتر از یک باند نمی‌تواند کانکت شود این سرعت بعنوان یک استدلال فنی غلط شمرده می‌شود.

- سقف سرعت: این سرعت بالاترین سرعتی که دیوایس شما می‌تواند از اینترنت استفاده کند را تعیین می‌کند. برای مثال انتخاب مودمی که تا 800 مگابیت‌‌برثانیه سرعت را ساپورت کند به دیوایسی که تنها می‌تواند به سرعت 400 مگابیت بر ثانیه برسد کمکی نخواهد کرد که به بالاترین سرعت اینترنت دسترسی پیدا کند.

- محدوده پوشش روتر: بالاترین رنج روتر به شما می‌گوید که دورترین فاصله‌ای که می‌توانید از مودم قرار بگیرید در حالیکه سیگنال سرویس‌دهی مناسب دریافت کنید چقدر می‌باشد. برای فضاهای بزرگتر باید مودمی با قدرت سیگنال دهی بالا انتخاب کنید و یا از ترکیب چندین روتر که در جاهای مختلف در فضا جایگذاری می‌شوند استفاده کنید. 

مودم
8- رنج جستجوی خود را می‌توانید به دسته‌بندی روترهای سری “N” و سری “AC” محدود کنید:

تمامی مودم روترهای وای فای از یکی از استانداردهای بین‌المللی Wi-Fi 802.11 پیروی می‌کنند. معمولا یک یا دو حرف در جلوی مدل نامبر دستگاه ورژن استانداردی که پیروی می‌کند را نشان می‌دهد.

 - اگر می‌خواهید به بیشترین بهره‌وری و کارایی دست پیدا کنید و همچنین تعداد دستگاه‌‌های متصل در شبکه شما زیاد است و غیر از اتصال به اینترنت نیاز به سرعت اتصال خوب بین دستگاه‌‌ها دارید سراغ مدل‌هایی بروید که نام آن‌‌ها به “AC” ختم می‌شوند. سرعت شبکه وایرلس این مدل‌‌ها می‌‌تواند به 750Mbps، 900Mbps و 3200Mbps و یا حتی بیشتر هم برسد.

- استانداردهای قدیمی که به عناوین A,B و G ختم می‌شوند امروزه منسوخ شده به حساب می‌‌آیند.  

استانداردهای مودم

9- مطمئن شوید مودم روتر انتخابی شما از روش رمزگذاری WPA2 پشتیبانی می‌کند:

انواع مختلفی از روش‌های رمزگذاری امنیتی وجود دارد ولی در حال حاضر WPA2 آخرین روش می‌باشد و بنابراین امن‌ترین روش کدگذاری اخیر شمرده می‌شود. تمامی مدل‌هایی که از استاندارد AC پشتیبانی می‌کنند باید روش کدگذاری WPA2 را نیز پشتبانی کنند.

 - از انتخاب پروتکل‌های WEP و WPA خودداری کنید چرا که از سال 2006 به بعد این روش‌ها قدیمی به حساب می‌آیند.

- اگر بهر دلیلی نتوانستید WPA2 را در صفحه ویژگی‌های محصول پیدا کنید با مرکز پشتیبانی محصول تماس بگیرید و در مورد روش کدگذاری محصول سوال کنید.

پروتکل WPA2

10- تحقیق خود را روی یک مدل خاص محدود کنید:

زمانیکه دامنه جستجوی خود را روی مدل‌های خاص و محدودی معطوف می‌کنید، می‌توانید خیلی دقیق‌تر روی بررسی‌ها و بازخوردهای مصرف کنندگان آن مدل تحقیق کنید. این روش بهترین ایده‌ها برای اینکه بدانید در شرایطی که شما در آن قرار دارید مودم چگونه کار می‌کند را، به شما می‌دهد.

 - الان زمان خوبی هست برای اینکه با سرویس‌‌دهنده‌ی محلی خود تماس بگیرید و راجع به مدل مودم روترهای پیشنهادی آن‌‌ها سوال کنید.

- زمانیکه دارید نظرهای مصرف‌‌کنندگان را می‌خوانید از خواندن و در نظر گرفتن کوچکترین جزئیات هم چشم‌پوشی نکنید؛ مخصوصا مواردی که چند نفر به آن برخورده‌اند.

- اگر مدل مودم‌‌روتر انتخابی شما دارای نظرات مثبت زیادیست و همچنین تعداد زیادی این مدل را خریداری کرده‌اند می‌توانید مطمئن شوید که انتخاب خوبی کرده‌اید. 

انواع مودم
11- با واحد مشتریان صحبت کنید:

اگر شما یک فروشگاه فیزیکی را برای خرید انتخاب کرده‌اید می‌توانید با مرکز پشتیبانی مشتریان فروشگاه صحبت کنید تا تمامی آنچه راجع به کارکرد دستگاه انتخابی شما، چه دانسته‌های شخصی و چه اطلاعاتی که از سمت مشتریان کالا به دست آورده‌اند را در اختیار شما بگذارند.

 - بصورت مشخص راجع به نرخ بازگشت کالای انتخابی خودتان از آنها سوال کنید. هرچه نرخ بازگشت کمتر، مدل انتخابی شما بهتر.

 واحد مشتریان
در نهایت در انتخاب مودم مناسب...

درنظر گرفتن و دانستن این موارد به شما کمک خواهد کرد و می‌توانید مطمئن باشید که با یک انتخاب درست از حداکثر کیفیت سرویس اینترنتی که خریداری کرده‌اید بهره لازم را خواهید برد.
برای انتخاب و خرید مودم VDSL و یا ADSL متناسب با نیازتان می‌توانید به صفحه مودم‌‌ روتر بروید و با مشاهده تنوع محصولات برای راهنمایی بیشتر با مشاوران ما در لن ایران در ارتباط باشید.
فروشگاه اینترنتی لن ایران یکی از بهترین و معتبرترین مراکز برای خرید بهترین مودم‌ VDSL در ایران می‌باشد که با سال‌ها تجربه در زمینه ارائه انواع برندهای شناخته شده مودم، تجربه استفاده از اینترنت پرسرعت را در اختیار کاربران خود قرار خواهد داد. لن ایران کالاهایی از برندهای معتبر با گارانتی شرکتی در وب سایت خود عرضه می‌کند.
این نکته را مدنظر داشته باشید که در حال حاضر در بازار کشور ایران مودم VDSL مخابرات به صورت اختصاصی پیدا نخواهد شد اما می‌توان مودم‌‌روترهایی را خریداری نمود که اینترنت VDSL را پشتیبانی خواهند کرد. در صورتی‌‌که شما تصمیم بگیرید چنین مودم‌هایی را خریداری نمایید این امکان برایتان به وجود خواهد آمد که هم اینترنت ADSL و هم اینترنت VDSL را در اختیار داشته باشید و از وای‌‌فای استفاده نمایید. شما می‌توانید با مراجعه به صفحه هرکدام از محصولات و مشاهده ویژگیهای هر محصول اقدام به انتخاب و خرید کالا نمایید

فهرست

تنظیمات

ورود

ثبت نام

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم