راهنمای خرید مودم VDSL

همانطور که می دانید سرویس های اینترنت پرسرعت در سراسر جهان طرفداران زیادی دارند. بکارگیری مودم هایی که قابلیت های بالا دارند و استفاده از فناوری های بی سیم و نوین سبب دسترسی کاربران به پهنای باند بالا می شود. برای اینکه بتوان به اینترنت متصل شد امکان استفاده از روش های مختلف وجود دارد که خطوط DSL یکی از بهترین روش های موجود است و اتصالی با سرعت بسیار عالی را فراهم خواهد نمود.

ADSL و VDSL هر دو زیر شاخه های تکنولوژی VSL (تکنولوژی نوین در اتصال به اینترنت پر سرعت) می باشند که هر دو در میان کاربران مورد استفاده قرار می گیرند. در ADSL به دلیل اینکه بین سرعت دریافت و ارسال اطلاعات تفاوت وجود دارد واژه نامتقارن به کار گرفته می شود. در استفاده از اینترنت معمولا فرآیند های صورت گرفته توسط کاربران به گونه ای می باشد که میزان اطلاعاتی که دریافت می کنند از اطلاعاتی که ارسال می کنند بیشتر می باشد.

با VDSL و مزایای آن برای کاربران بیشتر آشنا شویم

در عصر امروز VDSL به عنوان یک جایگزین برای ADSL در نظر گرفته شده است و اپراتور ها ترجیح می دهند که این فناوری را برای پاسخ به مخاطبان خود بکار گیرند، بدین ترتیب پس از مدت ها انتظار مشترکین، شرکت مخابرات در حال ارائه دادن این سرویس می باشد. جالب است بدانید که عملکرد VDSL در بسیاری از موارد مشابه ADSL است اما تفاوت های خاصی هم می توان در آن مشاهده نمود.

VDSL می تواند اطلاعات و داده ها را با سرعت 60 مگابیت بر ثانیه انتقال دهد که در مقایسه با سرعت ADSL یک تفاوت بسیار محسوس و آشکار را نمایان خواهد کرد، چرا که در ADSL سرعت ارسال و انتقال اطلاعات حدکثر 8 مگابیت بر ثانیه می باشد. سرعت دانلود و آپلود در سرویس VDSL به ترتیب 5 و 10 برابر بیشتر از سرویس های ADSL می باشد.

سرویس VDSL با این سرعت باورنکردنی یک تحول عظیم در ارائه محتوا های چندرسانه ای به وجود آورده است. بد نیست بدانید VDSL سرعت بالایی که دارد را مدیون کم بودن فاصله بین مشترک و مرکز ارائه دهنده سرویس است. در حقیقت می توان گفت هر چقدر که فاصله کمتر باشد، سیگنال ها فاصله محدود و کمی را طی خواهند کرد و اطمینان بیشتری را با خود به همراه دارند.

VDSL، این فناوری نسل جدید، از DSL می باشد که که بستر آن روی کابل شبکه بوده و نیازمند کابل کشی می باشد. این سرویس هم بر بستری از شبکه سیم مسی و هم ترکیبی از شبکه فیبر نوری و شبکه سیم مسی ارائه داده خواهد شد. تکنیک های خاصی در مودم های VDSL به کار رفته است که سعی آن بر این است تا با استفاده از نزدیک ترین کابل های نوری که البته منظور خطوطی می باشد که ابتدا و ورودی آن ها فیبر نوری و انتها و خروجی آن ها کابل مسی است، به کاربران خود سرویس دهد. در نتیجه می توان به این موضوع رسید که تمامی کاربران VDSL یک سرعت برابر را در اختیار خواهند داشت.

 

 

تجربه سرویس های بیشتر با VDSL

نکته جالب توجه اینجاست که شما این امکان را خواهید داشت که با سرویس های VDSL، سرویس های دیگری مانند تلفن SIP و همینطور ویدئو کنفرانس را ارائه دهید. پس اگر احساس می کنید که به یک اینترنت پرسرعت تر از ADSL نیاز دارید پیشنهاد می کنیم که حتما به سراغ VDSL بروید. برای استفاده کردن از اینترنت VDSL کاربر نیازی به کابل کشی ندارد چرا که این امر وظیفه شرکت مخابراتی می باشد. او فقط باید یک خط تلفن ثابت و یک عدد مودم VDSL داشته باشد.

مودم های اینترنت پر سرعت می توانند از لحاظ کیفیت در ارتباط با هم تفاوت داشته باشند، در واقع امکاناتی که مودم ها در اختیار مخاطبانشان قرار می دهند همگی با کاربردشان ارتباط مستقیم دارد. یکسری ویژگی ها مانند تعداد پورت LAN، داشتن یا نداشتن پورت USB، اشتراک اینترنت و غیره سبب می شود تا تفاوت های میان آن ها قابل درک باشد و کاربر مودم مد نظر با ویژگی های دلخواه را خریداری نماید.

فروش مودم VDSL در فروشگاه اینترنتی ایران شبکه

فروشگاه های اینترنتی معتبر در سطح کشور مودم های VDSL را در مدل های متنوع آن در اختیار مشتریان قرار می دهند. فروشگاه اینترنتی ایران شبکه یکی از بهترین و معتبر ترین مراکز عرضه کننده مودم های VDSL در ایران می باشد که با سال ها تجربه در زمینه ارائه انواع برند های شناخته شده مودم، تجربه استفاده از اینترنت پرسرعت را در اختیار کاربران خود قرار خواهد داد. ایران شبکه کالا هایی را وب سایت خود عرضه می کند که آن ها را از شرکت های اصلی و معتبر برند های عرضه شده، وارد می کند.

این نکته را مد نظر داشته باشید که در حال حاضر در بازار کشور ایران مودم VDSL به صورت اختصاصی پیدا نخواهد شد اما می توان مودم روتر هایی را خریداری نمود که اینترنت VDSL را پشتیبانی خواهند کرد. در صورتی که شما تصمیم بگیرید چنین مودم هایی را خریداری نمایید این امکان برایتان به وجود می آید که هم از اینترنت ADSL و هم از اینترنت VDSL را در اختیار داشته باشید و از وای فای استفاده نمایید. مودم های VDSL موجود در فروشگاه اینترنتی ایران شبکه به ترتیب در زیر بیان شده است و شما می توانید با مراجعه به سایت و در دست داشتن اطلاعات ریز و دقیق هر مدل آن ها را انتخاب کرده و سفارش دهید.

 

انواع مودم های VDSL فروشگاه اینترنتی ایران شبکه