برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

4G

چگونه می توانم مودم متناسب با نیازم را انتخاب کنم؟


در سیر تکاملی زندگی روزمره انسانها و نیاز به ارتباط با دنیای بزرگتر، و ورود انسان به عصری به نام ارتباطات، اینترنت نامی آشنا برای تمامی کاربران شد. شاید در ابتدا این پدیده بزرگ یک سرگرمی برای جوانترها محسوب می شد و فضایی برای ارتباطات سطحی. اما گسترش شبکه های اجتماعی، بازاریابی آنلاین، مشاغل اینترنتی و بسیاری دلایل دیگر باعث شد اینترنت به فضایی قابل استفاده برای تمام افراد جامعه تبدیل شود. در پی این نیاز، شرکتهای سرویس دهنده اینترنت هر کدام تلاش بیشتری در جلب توجه مخاطبین این سرویس ها دارند و هر مخاطب بر اساس شرایط و نیاز خود از سرویسهای اینترنتی استفاده می کند.
به دنبال این ساختار این دغدغه برای مشترکین اینترنت به وجود آمد که کدام یک از سرویسهای اینترنتی می تواند پاسخ گوی نیازشان باشد. اجازه دهید با هم بررسی کنیم:

شما از کدام دسته مشتریان اینترنت هستید؟
 مشتریانی که نیاز به یک مکان ثابت ندارید؟
 و یا نیاز دارید در هر کجا و هر لحظه از ارتباطاتتان از سرویس های اینترنت بهره مند شوید؟
دائم در سفر هستید و در مناطق مختلف به دسترسی به اینترنت نیازمندید؟


اگر جواب شما به پرسش های بالا مثبت است، فروشگاه اینترنتی لن ایران به شما مودم های 4G را پیشنهاد می کند.

4g-2
و حالا چرا 4G؟


دسترسی مودم های 4G در مقایسه با مودم های TD LTE:


پوشش مودم های 4G و در دسترس بودن آن چیزی است که شما به آن نیاز دارید. این مودم ها به صورت سیار و بیسیم در اختیار شما قرار میگیرند تا در هر کجا که هستید بتوانید از آنها استفاده کنید.
آنچه در این مورد باعث پیشنهاد ما به شماست سرویسهای در دسترس مشترکین است که آنتن دهی خوبی را برای شما تامین خواهد کرد. سرعت اینترنت و همچنین نرخ انتقال داده در این مودم ها، مخاطبان این نوع مودم ها را به سرعت افزایش می دهد. در مقایسه با TD LTE باید گفت با اینکه یک نسل جدید از اینترنت است و از لحاظ سرعتی، سرعت قابل توجهی دارد اما در این بین مسئله مهم راه اندازی شدن و یا نشدن این سرویس در مکان ها و منطقه های مورد نیاز شماست. چیزی که تا کنون 4G در آن پیشتاز بوده است.


محدودیت مودم های ADSL در مقایسه با مودم های 4G:


این نوع مودم فقط با استفاده از یک سیم کارت می تواند شما را به هدفتان یعنی دهکده جهانی اینترنت برساند. حال آنکه مودم های ADSL متصل به شبکه های تلفن شهری شما را در یک مکان ثابت حمایت خواهند کرد و در جایی که زیرساخت مخابراتی ندارد کاربردی نخواهند داشت. این یکی دیگر از دلایل پیشنهاد این مودم به شما از طرف فروشگاه اینترنتی لن ایران است. و البته می توان گفت سرعت و کیفیت این نوع اینترنت بسیار بهتر از اینترنت ارائه شده بر بستر ADSL توسط مخابرات است.


مودم های 3G در مقایسه با مودم های 4G:


نسبت به مودم های 3G این نوع مودم ها از سرعتی بالاتر و قیمتی به صرفه تر در مقایسه با کیفیت برخوردارند. علاوه بر این، این نوع مودم ها حتی اگر در موقعیتی قرار بگیرند که نتوانند پوششی برای 4G داشته باشند می توانند سرویسهای 3G را پشتیبانی کنند. با داشتن مودم 4G شما در واقع مودم 3G را هم خواهید داشت.


خرید یک موبایل یا یک مودم؟


بسیاری از مشترکین زمانی که به آنها پیشنهاد خرید یک مودم همراه 4G می شود اولین سوالی که به ذهنشان میرسد این است که آیا خرید یک موبایل برای استفاده از اینترنت به صرفه تر نیست؟ آنها می خواهند بدانند در جایی که می توانند با خرید موبایلهایی که اینترنت را پشتیبانی می کنند چرا باید از یک مودم همراه استفاده کنند؟ برای پاسخ به این سوال شما باید چند مورد را بررسی کنیم:


میزان مصرفی اینترنت برای شما تا چه حد در ماه برآورد می شود؟
مقدار سرمایه شما در رابطه با این خرید چقدر است؟
تماسهای تلفن شما تا چه حد برایتان مهم است؟
آیا در رابطه با از دست رفتن کیفیت موبایلتان نگران هستید؟
به باتری گوشیتان نیاز دارید و تحمل خاموش شدن گوشیتان را ندارید؟


خب با یک بررسی اجمالی به شما پیشنهاد می دهم حتی اگر گوشیتان توان پوشش 4G را دارد سعی کنید از مودم ها استفاده کنید. به چه دلیل؟


اولین مورد که برای خود من تجربه ای ناخوشایند محسوب می شود قطعی اینترنت در حین تماس تلفنی ست که در مورد مودم ها این اتفاق نخواهد افتاد.
دومین دلیل من میزان مصرف باتری گوشی است که با روشن شدن Cellular Data یا همان mobile Data میزان مصرف باتری خیلی بالاتر خواهد رفت و در نتیجه در اواخر روز باتری گوشی تمام و گوشی خاموش خواهد شد.
یک دلیل خیلی مهم: افت کیفیت گوشی. با استفاده از اینترنت حرارت گوشی زیاد می شود و این یک امتیاز منفی برای گوشی و من محسوب می شود.
امکانات و سرویسهای امنیتی خوبی که یک مودم به عنوان دستگاهی تخصصی در اختیار شما قرار خواهد داد به طور قطع بیشتر از وسیله ای به عنوان یک موبایل و در کنار آن مودم خواهد بود. از یک مودم می توانید با ظرفیت بسیار خوب و با کیفیت مناسبی در اشتراک گذاری اینترنت بین افراد خانواده و دوستانتان بهره بگیرید و همچنین میزان مصرف و حتی در مواردی که نیاز به فیلترهای امنیتی دارید امنیتهای دلخواهتان را تامین کنید و اینها مواردی است که یک گوشی موبایل برای شما به عنوان یک مودم نخواهد داشت.


با تمام این دلایل ما به شما خرید مودم 4G را پیشنهاد می کنیم...


در عین حال باید گفت سرعت و کیفیت سیگنالهای دریافتی در بستر اینترنت وابستگی مستقیم به محل جغرافیایی که در آن قرار گرفته اید دارد. متاسفانه با خرید بهترین مودم ها نیز در برخی مناطق مانند بین کوهها و جاده های سنگلاخی نمی توان از پوشش اینترنت بهره ی درستی برد. با اینحال استفاده از گزینه ای که کارایی و انعطاف پذیری آن در موقعیت فعلی در حالتی قوی تر قرار گرفته کاری به مراتب بهتر است تا اینکه درگیر شرایطی باشیم که به صورت خودخواسته و داوطلبانه برایمان به وجود می آید

فهرست

تنظیمات

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم