برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

نماد الکترونیکی ضمانت اعتبار و اعتماد مخاطب در فضای مجازی

نماد الکترونیکی خطر اینکه شما به عنوان خریدار، طعمه ­ی افراد سودجو و کلاهبرداران اینترنتی شوید را کاهش می دهد. داشتن اعتبار فروشگاه آنلاین و جلب اعتماد مشتری در فضای مجازی، یکی از شروط لازم به حساب می آید. به منظور فروش بیشتر و تبدیل مخاطبان بالقوه به مشتریان دائمی، داشتن نمادی به منظور اعتمادسازی، بسیار کارآمد و موثر خواهد بود.

enamad-1
نماد الکترونیکی چیست؟

با توجه به رشد فضای مجازی و گسترش آن در محیط های مختلف، فروشگاه های اینترنتی به طور رسمی آغاز بکار کردند. این فروشگاه ها با گذشت زمان، گستره­ ی بیشتری از محصولات مختلف و خریداران را دربرمی‌گیرند.

افزایش این مجموعه ها از جهتی ممکن است مورد سوء استفاده ی کلاهبرداران قرار گیرد و در نهایت ضررهای مالی مشتریان را به همراه داشته باشد. بدین منظور و برای ساماندهی، نظارت و یکپارچه سازی فروشگاه های اینترنتی و در مجموع کسب و کارها در تجارت الکترونیک، این نماد در قالب نماد اعتماد مورد استفاده قرار گرفت.
از گذشته های دور تا به امروز برای راه اندازی و کسب و کار در محیط های شهری و بازار، فروشنده یا صاحب کسب و کار ملزم به داشتن پروانه ی کسب بوده است. مدیران و مسئولان مربوطه در حوزه ی فضای مجازی و تجارت الکترونیک به منظور ایجاد نسخه ی معادل با محیط های واقعی و دریافت پروانه ی کسب و کار، این نماد را راه اندازی کردند تا با استفاده از آن، علاوه بر داشتن بانک اطلاعاتی منظم و منسجم از افراد شاغل در این حوزه، موجب جلوگیری از تخلفات احتمالی نیز شوند. چرا که فروشگاه های اینترنتی متعهد به رعایت قوانینی در چارچوب نماد اعتماد الکترونیکی خواهند شد که در مجموع ایجاد امنیت برای کاربران در فضای مجازی را دربرخواهد داشت.
برای داشتن نماد الکترونیکی، نیازمند گذر از چند مرحله هستید تا پس از بررسی معیارهای مختلف و تشخیص صلاحیت، این نماد یا نشان به سایت شما تعلق گیرد.

enamad-2

استقبال گسترده ی کاربران و تغییر در سبک زندگی، به طور طبیعی تغییرات زیادی در روش های کسب درآمد ایجاد کرده است. در این میان، مدیران و مسئولان کشوری به منظور رسمیت بخشیدن به این محیط ها و تشویق مردم به استفاده از فضاهای کسب و کار آنلاین که موجب رشد تجارت الکترونیک می شود، پرداختند و نماد الکترونیکی را به عنوان معیاری برای فروشگاه های اینترنتی فعال درنظر گرفتند. این نماد به عنوان یک نشانه از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به کسب و کارهای در این حوزه و فروشگاه های اینترنتی تعلق می گیرد.

این نماد حداقل می تواند مشتریان سایت را مطمئن کند تا فروشگاهی که در حال خرید از آن هستند، دارای استانداردهای تایید شده از سوی سازمان نظارتی بوده و می توانند با اطمینان و اعتماد به نفس بیشتری نسبت به خرید محصول و واریز مبلغ مورد نظر از طریق درگاه های پرداخت آنلاین اقدام نمایند.


چرا نماد الکترونیکی؟

در پاسخ به این سوال که چرا نماد الکترونیکی؟ باید به سوال دیگری پاسخ دهیم که چرا خرید آنلاین و استفاده از فروشگاه های اینترنتی؟

به دلیل گسترش استفاده از اینترنت، روزانه افراد زیادی از آن به منظور رفع نیازهای خود استفاده می کنند. همین مساله موجب افزایش سایت ها و فروشگاه های اینترنتی و در پی آن رقابتی تر شدن این مجموعه ها شده است که در نهایت باعث ایجاد محیطی بهتر برای مشتری خواهد شد.

خریدهای آنلاین دارای مزیت های زیادی برای مشتریان است. صرفه جویی در وقت با توجه به زندگی پرمشغله ی امرزوی، نکته ی مهمی است که می تواند موجب استفاده ی بهینه از زمان گردد. مسأله ای که امروزه علوم مختلف در سرتاسر دنیا به دنبال راهی برای بهینه تر شدن فضای زندگی به خصوص در کلان­شهرها هستند.

هنگامی که قصد خرید محصولی از طریق اینترنت دارید، امکان دسترسی و تنوع بیشتر محصولات و محیط ها برای شما فراهم است. این محیط به کاربران امکان می دهد چنانچه قصد نداشته باشند به صورت آنلاین خرید کنند، حداقل اطلاعات لازم در مورد قابلیت ها و ویژگی های محصولات مختلف را به دست آورند. به علاوه در این روش فروش، مشتری به طور نامحدود می تواند به فروشگاه مراجعه کند و ترافیکی متوجه او و شهر نخواهد شد.

enamad-3

مزایای استفاده از نماد الکترونیکی چیست؟

در تجارت الکترونیک و کسب و کارهای مرتبط با آن، باید این قابلیت را داشته باشیم که بتوانیم با مشتری به خوبی ارتباط برقرار کرده و اعتماد وی را به سمت خود جلب کنیم. این مساله کمک می کند تا مخاطبان، به اعتبار و نام فروشگاه شما اطمینان کنند.


در طول سالیان گذشته، فروشگاه های اینترنتی علیرغم آنچه که انتظار میرفت، رشد نداشته اند و از اقبال کافی در بین افراد جامعه برخوردار نشدند. از بین رفتن اعتماد در این محیط، ساده تر از جذب اعتماد تعداد زیادی از مشتریان است. افراد سودجو و فرصت طلب همواره مشتریانی که بدون داشتن اطلاعات کافی اقدام به خرید آنلاین می کنند را طعمه قرار می دهند. این نماد حداقل می تواند مواردی از این دست را کاهش دهد.

در بسیاری از موارد، مشتریان امکان ارتباط مستقیم با فروشگاه را ندارند، در این زمینه جلب اعتماد مخاطب به متغیرهایی وابسته است. یکی از این متغیرها بدون شک، نماد اعتماد الکترونیکی خواهد بود که اعتبار شما و برندتان را به خوبی نشان می دهد.

چنانچه پیش از این محتواهای مفید و اطلاعات کافی تولید کرده و آنها را به مخاطب ارائه داده باشید، می توانید به جلب رضایت و اعتماد مشتری امیدوارتر باشید.

بالا بردن میزان امنیت سایت، هنگامی که مشتریانتان قصد پرداخت اینترنتی وجه دارند، می تواند گلوگاه اعتماد، رشد و فروش بیشتر فروشگاه تلقی گردد.

نماد الکترونیکی موجب می شود فروشگاه آنلاین به رسمیت شناخته شود تا پس از آن در محیطی برابر، به رقابت بپردازد و سطح کیفی اطلاعات و محصولات را ارتقا دهد.

enamad-4

درصورتی که به هر نحوی تخلفی از سوی سایت در حوزه های مختلف مانند انتشار اطلاعات اشتباه یا افشای اطلاعات شخصی مشتری انجام شود، از سوی مشتری از نهادهای ذیربط قابل پیگیری و شکایت خواهد بود. چرا که فروشگاه توسط سازمان توسعه تجارت پیش از این به طور رسمی معرفی شده بود و از فیلترهای مختلف به منظور دریافت این نماد عبور کرده است.
یکی از واقعیات در مورد نماد الکترونیکی در فضای مجازی، عدم شناخت کافی افراد مختلف نسبت به آن است. شاید افراد زیادی که اقدام به خرید آنلاین می کنند، هنوز توجهی به داشتن این نماد و وجود آن در سایت مقصد و فروشگاه ندارند. انتشار مطالب و اطلاعات کافی در این مقوله می تواند موجب افزایش سطح آگاهی ها شود.

enamad-5با توجه به سیاست های پیش رو و افزایش دامنه ی اطلاعات افراد مختلف، می توان آینده ی حضور و بقای این سبک فروشگاه ها را در داشتن این نماد دانست تا به عنوان یکی از عناصر تاثیرگذار در خرید مشتریان به حساب آید.

بنابراین با توجه به شیوع فضای مجازی و وسعت آن در بین مردم، کمتر کسی قبل از خرید محصولی، به خصوص که اگر یک کالای دیجیتال باشد، تحقیقات مورد نیاز را از اینترنت انجام نمی دهد. ابتدا مشتری در این محیط به دنبال افزایش اعتمادسازی برای محصولی که قصد خرید آن را دارد، است و در ادامه با توجه به بودجه ی تخصیص داده شده، به دنبال منبعی مورد اعتماد خواهد بود. منبعی که بتواند به خوبی با آن ارتباط برقرار کند و این ارتباط به رابطه ی مثبت و در نهایت کسب اعتماد وی نسبت به محصول شود.

enamad-6

با توجه به فیلترهای زیاد و مراحل مختلف به منظور دریافت نماد الکترونیکی، داشتن این نماد اندکی سخت به نظر می رسد، نماد 2 ستاره بالاترین رده ی اعطای این نماد توسط سازمان توسعه تجارت می باشد، چرا که کیفیت بالای اطلاعات و ارائه ی خدمات فروشگاه آنلاین را می طلبد. در این زمینه فروشگاه اینترنتی لن ایران با سابقه ای درخشان دارای نماد اعتماد الکترونیکی 2 ستاره است و همواره توانسته اعتماد مخاطب را به خوبی به سمت خود جلب کند.

فهرست

تنظیمات

ورود

ثبت نام

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم