ذخیره ساز تحت شبکه دیلینک با پشتیبانی از چهار هارد مدل DNS-345

( )

D-Link DNS-345 4-Bay SATA Network Storage

  • تعداد ورودی هارد دیسک: 4 عدد هارد دیسک SATA II
  • پردازنده: SoC 1.6 GHz
  • پورت ها: 2 پورت 10/100/1000

                       1 پورت USB2.0

  • قابلیت RAID: دارد
  • قابلیت Hot Swap: دارد
D-LINK

15,000,000 ریال

در انبار موجود نیست

افزودن به لیست دلخواه

ذخیره ساز تحت شبکه دیلینک با پشتیبانی از چهار هارد مدل DNS-345

امروزه حجم اطلاعات بسیار زیاد شده است و این همه اطلاعات را نمی توان در کامپیوتر های معمولی ذخیره نمود. در واقع با افزایش حجم اطلاعات راه هایی برای حفظ و ذخیره سازی آن ها به وجود آمده است. این راه ها سبب می شود تا به راحتی اطلاعات بدون آسیب و تغییر ذخیره گردند. از طرفی کاربران نیاز دارند تا همان گونه که اطلاعات به سرعت ذخیره می شود، دسترسی آن ها نیز آسان گردد. این قابلیت موجب خواهد شد تا سرعت دسترسی نیز یکی دیگر از پارامتر های مهم در زمینه ی ذخیره سازی اطلاعات باشد. از طرفی حفظ اطلاعات و داده های موجود از همه ی موارد ذکر شده اهمیت بیشتری دارد زیرا با حذف اطلاعات، تجهیزات موجود ارزشی برای کاربران نخواهند داشت.

سیستم های ذخیره ساز تحت شبکه یا Network-attached storage یکی از مهمترین فناوری های به وجود آمده برای جمع آوری اطلاعات می باشند. این اطلاعات به راحتی نیز در دسترس قرار گرفته و امکان حذف آن ها با قابلیت هایی که در ادامه ذکر می شود، کمتر خواهد شد.

ذخیره ساز تحت شبکه به مانند یک سرور عمل کرده که تمامی اطلاعات را به کاربر خواهد داد و وی می تواند اطلاعات با حجم بسیار زیاد را درون آن ذخیره نماید. اتصال چند هارد به یکدیگر از مهمترین ویژگی های سیستم های ذخیره ساز تحت شبکه می باشد.

شرکت D-LINK یکی از شرکت های پیشرو در زمینه ی تهیه ی لوازم الکترونیکی و سخت افزار های کامپیوتری است که در تایپه تاسیس شده و امروزه در سرتاسر جهان شعب مختلفی دارد. این شرکت با استفاده از دانش روز دنیا به یکی از بهترین مراکز تولید ذخیره ساز تحت شبکه تبدیل شده است. محصولات شرکت دیلینک در ایران نیز عرضه می گردد.

ذخیره ساز تحت شبکه مدل DNS-345 از تولیدات شرکت دیلینک می باشد که به عنوان یک سخت افزار برای جمع آوری اطلاعات در سازمان ها و ارگان های مختلف به کار گرفته می شود. حفظ و ذخیره سازی اطلاعات در این سخت افزار بسیار راحت بوده و در بازار نیز با قیمت مناسب عرضه می گردد که در ادامه به قابلیت های آن خواهیم پرداخت.

ویژگی های ذخیره ساز تحت شبکه دیلینک مدل DNS-345

معمولا هارد هایی که به عنوان ذخیره ساز تحت شبکه استفاده می شوند اندازه ای به فراتر بزرگتر از هارد اکسترنال و سایر هارد ها دارند. یکی از ویژگی های مهم این ذخیره ساز نیز اندازه ی آن است. دستگاه ذخیره ساز مدل DNS-345 با وزنی بیش از 2 کیلوگرم ابعاد به نسبت بزرگی دارد. شاید یکی از دلایل بزرگ بودن ابعاد ذخیره ساز DNS-345 پشتیبانی از 4 هارد می باشد که فضای این ذخیره ساز را افزایش داده است.

چهار هارد به گونه ای قرار می گیرند که اطلاعات به صورت آینه ای در روی دو هارد ذخیره می شود و با این کار امکان از بین رفتن آن ها بسیار کاهش می یابد زیرا که سوختن دو هارد به صورت همزمان تقریبا غیر ممکن به نظر می رسد و امنیت اطلاعات با این روش دو چندان خواهد شد.

ذخیره ساز تحت شبکه مدل DNS-345 همچنین فضای ذخیره سازی بالایی دارد و پردازنده ی 1.6 گیگا هرتز آن را ساپورت می کند.

قابلیت Hot swap یکی از مهمترین ویژگی های ذخیره ساز مدل DNS-345 می باشد که موجب شده تا هارد های مختلف بدون خاموش کردن دستگاه نیز قابل تعویض باشند. بدین معنی که کاربر می تواند بدون آنکه سیستم ذخیره ساز شبکه را خاموش کند هارد را درون دستگاه تغییر داده و یا جا به جا کند.

علاوه بر این قابلیت Raid در ذخیره ساز تحت شبکه DNS-345 وجود دارد که باعث می شود تا اطلاعات آینه وار ذخیره شوند و امکان پاک شدن این اطلاعات تقریبا صفر خواهد شد. حفاظت دستگاه در برابر اطلاعات ذخیره ساز ها یکی از مهمترین کارکرد های Raid می باشد. با هم بندی هارد ها به یکدیگر امکان افزایش فضای ذخیره سازی بیشتر خواهد شد و این کار با چندین هارد به هم متصل شده ممکن می گردد.

قطع برق نیز با داشتن ویژگی Raid تاثیری در از بین بردن اطلاعات ندارد و این اطلاعات هیچگاه درون ذخیره ساز حذف نمی شوند.

یکی از معضلات موجود برای کابران پشتیبان گیری و یا در اصطلاح بکاپ گیری می باشد که زمان زیادی را از کابردان تلف خواهد کرد. ذخیره ساز تحت شبکه مدل DNS-345 به راحتی پشتیبان گیری خودکار داشته و بدون آنکه کاربر متوجه گردد تمامی اطلاعات آن ذخیره سازی خواهد شد.

دستگاه دارای دو نوع پورت بوده که 1 پورت آن USB و دو پورت آن LAN می باشد.

برای آنکه بتوان اطلاعات را از این ذخیره ساز به هارد دیگری منتقل کرد، استفاده از پورت USB ممکن و به همین دلیل این قابلیت در ذخیره ساز DNS-345 ایجاد شده است.

در روی دستگاه ذخیر ساز مدل DNS-345 همچنین دکمه ی پاور وجود داشته که به کلی می تواند آن را خاموش کند. همچنین فن های موجود روی این ذخیره ساز از گرم شدن هوا درون آن جلوگیری کرده و با سنسور های دمایی موجود در آن کنترل می گردند.

کلید های تغییر وضعیت صفحه نمایش به کاربر درباره ی نشانگر های مختلف از جمله power، USB و LAN هشدار خواهد داد.

استفاده از ذخیره ساز های تحت شبکه به دلیل افزایش اطلاعات در سازمان ها و حتی منازل امری اجتناب ناپذیر به نظر می رسد و از آنجا که امکان سوختن هارد های مختلف وجود دارد این ذخیره ساز ها می توانند اطلاعات کاربردی و مهم کاربران را ذخیره سازی کنند به طوی که با پشتیبان گیری و سایر قابلیت ها امکان از بین رفتن آن ها وجود نداشته باشد.

شرکت D-LINK با تولید ذخیره ساز تحت شبکه DNS-345 با قابلیت پشتیبانی از 4 هارد توانسته است انقلاب عظیمی را در صنعت الکترونیک به وجود آورد و سایر روش ها را از دور خارج نماید زیرا که قابلیت های این دستگاه به مراتب به روز تر و پیشرفته تر شده است.

تنوع موجود در میان ذخیره ساز های تحت شبکه همچنین سبب شده تا هر کاربر بتواند با توجه به نیاز خود از این ذخیره ساز ها با حجم، اندازه و قابلیت های مهم آن استفاده نماید.

ویژگی ها

ویژگی های فیزیکی

وزن : دستگاه: 2.7 کیلوگرم پکیج: 4.02 کیلوگرم
ابعاد : 128x 200 x 178 میلی متر
منبع تغذیه : منبع تغذیه خارجی DC 19V/4.74A
دمای کارکرد : Temp: -20 to 70 ˚C
رطوبت کارکرد : 5%to 90% non-condensing
توان مصرفی : 53 وات

ویژگی های سخت افزاری

تعداد پورت شبکه ETHERNET RJ-45 LAN : 2x Ethernet 10/100/1000
پورت USB :
نوع پورت USB : USB 2.0
فن خنک کننده : 2 عدد
سنسور دما :
نشانگر POWER :
نشانگر USB :
نشانگر LAN :
کلید On/Off :
کلید تغییر وضعیت صفحه نمایش :
قابليت اتصال هارد در حال کارکرد (Hot Swap) :
تعداد ورودی هارد دیسک : 4 عدد
قابلیت RAID :

ویژگی های نرم افزاری

استاندارد ها : TCP/IP CIFS/SMB AFP NFS UPnP AV Bonjour DDNS NTP FTP over SSL/TLS, FXP HTTP/HTTPS WebDAV USB 2.0 DHCP Client PnP -X LLTD
استانداردهای IEEE : IEEE 802.3 IEEE 802.3ab IEEE 802.3u IEEE 802.3ad
مدیریت دیسک : Multiple Hard Drive Configurations: RAID 0/ 1/ 5/ 10/ 5 + Hot Spare, JBOD, Standard RAID migration from Non-RAID to RAID 1/ 5, RAID 1 to RAID 5 Hard Drive Format: Internal : EXT4; External : FAT16/32, NTFS Scandisk S.M.A.R.T. AES based volume encryption Disk roaming RAID roaming
مدیریت پشتیبانی اطلاعات : Schedule Backup from PC to NAS Schedule Local Backups Schedule Remote Backups (Rsync, Remote Snapshot) Apple Time Machine support USB Backups Cloud Storage Backup (Amazon S3)
مدیریت دانلود : HTTP/FTP schedule download Peer to peer (P2P), aMule
مدیریت کاربر : Windows Active Directory service support for Windows Server 2003/ 2008 User account management Group account management User/Group Quota management Network Share management ISO Mount management Batch User Creation
مدیریت دستگاه : Internet Explorer 7+, Mozilla Firefox 3+ , Apple Safari 4+ or Google Chrome 3+, Opera 10+ Easy Search Utility E-Mail Notifications SMS Notifications System/FTP log Yahoo! Widget SNMPv2 Resource Monitor Add-ons Packages
مدیریت انرژی : Power Saving mode Auto Power Recovery Schedule Power on/ off Smart Fan control D-Link Green Ethernet Auto-offload system on UPS low battery Network UPS

اقلام داخل بسته بندی

آداپتور برق :
راهنمای نصب :

TCP/IP
 CIFS/SMB
 AFP
 NFS
 UPnP AV
 Bonjour
 DDNS
 NTP
 FTP over SSL/TLS, FXP
 HTTP/HTTPS
 WebDAV
 USB 2.0
 DHCP Client
 PnP -X
 LLTD
IEEE 802.3
 IEEE 802.3ab
 IEEE 802.3u
 IEEE 802.3ad
2x Ethernet 10/100/1000
USB 2.0
2 عدد
دستگاه: 2.7 کیلوگرم
 پکیج: 4.02 کیلوگرم
128x 200 x 178 میلی متر
منبع تغذیه خارجی DC 19V/4.74A
Temp: -20 to 70 ˚C
5%to 90% non-condensing
53 وات
Multiple Hard Drive Configurations: RAID 0/ 1/ 5/ 10/ 5 + Hot Spare, JBOD, Standard
 RAID migration from Non-RAID to RAID 1/ 5, RAID 1 to RAID 5
 Hard Drive Format: Internal : EXT4; External : FAT16/32, NTFS
 Scandisk
 S.M.A.R.T.
 AES based volume encryption
 Disk roaming
 RAID roaming
4 عدد
Schedule Backup from PC to NAS
 Schedule Local Backups
 Schedule Remote Backups (Rsync, Remote Snapshot)
 Apple Time Machine support
 USB Backups
 Cloud Storage Backup (Amazon S3)
HTTP/FTP schedule download
 Peer to peer (P2P), aMule
Windows Active Directory service support for Windows Server 2003/ 2008
 User account management
 Group account management
 User/Group Quota management
 Network Share management
 ISO Mount management
 Batch User Creation
Internet Explorer 7+, Mozilla Firefox 3+ , Apple Safari 4+ or Google Chrome 3+, Opera 10+
 Easy Search Utility
 E-Mail Notifications
 SMS Notifications
 System/FTP log
 Yahoo! Widget
 SNMPv2
 Resource Monitor
 Add-ons Packages
Power Saving mode
 Auto Power Recovery
 Schedule Power on/ off
 Smart Fan control
 D-Link Green Ethernet
 Auto-offload system on UPS low battery
 Network UPS