ذخیره ساز تحت شبکه دیلینک با پشتیبانی از چهار هارد و رایانش ابری مدل DNS-340L

( )

D-Link DNS-340L 4-Bay Cloud Network Storage Enclosure

  • تعداد ورودی هارد دیسک: 4 عدد هارد دیسک 3.5 اینچی SATA II
  • ظرفیت پشتیبانی هارد دیسک: 4 ترابایت
  • پورت ها: 2 پورت 10/100/1000

                       3 پورت USB

  • قابلیت RAID: دارد
  • قابلیت Hot Swap: دارد
D-LINK

26,832,000 ریال

در انبار موجود نیست

افزودن به لیست دلخواه

ذخیره ساز تحت شبکه دیلینک با پشتیبانی از چهار هارد و رایانش ابری مدل  DNS-340L

یکی از دلایلی که کابران تمایل دارند تا اطلاعات را به صورت کامل ذخیره کنند این است که در موقع لزوم از آن ها استفاده کنند. شاید به همین دلیل است که بایگانی کردن اسناد و مدارک به وجود آمد و سبب شد تا هر اداره و یا شرکت به راحتی دسترسی به اسناد را ممکن کند. اما این رویه تا زمانی با موفقیت رو به رو بود که اسناد و اطلاعات با حجم کم بایگانی می شدند. با روی کار آمدن کامپیوتر حجم اطلاعات ورودی به هر اداره یا شرکت بسیار زیاد شد، به طوری که اغلب به جای بایگانی کردن اسناد، اطلاعات در کامپیوتر ذخیره می گردید. اما بعد از مدتی این حجم اطلاعات بسیار زیاد شد و کامپیوتر نیز نتوانست ظرفیتی برای ذخیره ی آن داشته باشد. با این رویکرد، هارد های با حجم زیاد روز به روز تولید می شدند تا اینکه ذخیره ساز ها به عنوان سخت افزاری برای ذخیره ی اطلاعات شبکه به بازار عرضه گشتند. ذخیره ساز های تحت شبکه با حجم بسیار زیاد بسیاری از مشکلات کاربران را برای ذخیره ی انواع اطلاعات حل کردند. علاوه بر این ذخیره ساز های تحت شبکه قابلیت های دیگری نیز دارند که استفاده از آن ها برای هر اداره و شرکت ضروری کرده است.

ذخیره ساز تحت شبکه مدل DNS-340L یکی از تولیدات شرکت دیلینک می باشد که در بازار با قابلیت هایی همچون پشتیبانی از 4 هارد و رایانش ابری شناخته می شود. شرکت دیلینک با تولید این ذخیره ساز ثابت کرده است که در تولید انواع سخت افزار های شبکه در دنیا پیشتاز می باشد. دیلینک با وجود تولید ذخیره ساز های مختلف در بازار و تنوعی که در آن ها وجود دارد، هر قابلیت را با هدفی درون ذخیره ساز ها ارائه داده است تا کاربران با گزینه های زیادی برای خرید مواجه باشند.

قابلیت های ذخیره ساز تحت شبکه دیلینک با پشتیبانی از چهار هارد و رایانش ابری مدل  DNS-340L

ذخیره ساز تحت شبکه مدل DNS-340L از بهترین سخت افزار های پشتیبانی و ذخیره سازی اطلاعات با حجم 4 ترابایت می باشد که با قابلیت هایی که دارد، کاربران را به استفاده از آن راغب ساخته است.

این ذخیره ساز از 4 هارد پشتیبانی می کند و با نشانگر هایی که روی دستگاه قرار گرفته است کارکرد آن را مشخص خواهد کرد. نشانگر ها وضعیت پورت و هارد ها را نشان می دهد و با این کار کاربر می تواند به راحتی از کارکرد دستگاه مطلع شود.

دو پورت LAN و سه پورت USB قابلیت هایی به این ذخیره ساز اضافه کرده است. به طوریکه ذخیره ساز DNS-340L هم می تواند به اینترنت متصل گردد و هم با استفاده از هارد هایی که از طریق پورت USB متصل می شوند اطلاعات را در دسترس کابران قرار دهد.

یکی از موارد مهمی که هر کابر به عنوان ویژگی ذخیره ساز به آن اهمیت می دهد، دسترسی سریع به اطلاعات می باشد زیرا که ذخیره سازی با هدف استفاده ی مجدد از اطلاعات انجام می شود. در ذخیره ساز های تولید شده ی شرکت دی لینک و از جمله ذخیره ساز مدل DNS-340L این ویژگی وجود دارد. علاوه بر این انتقال اطلاعات از طریق USB به کاربر در مدیریت درست اطلاعات در این ذخیره ساز کمک خواهد کرد.

کاربران به پشتیبان گیری از اطلاعات موجود در ذخیره ساز ها اهمیت زیادی می دهند زیرا این سخت افزار ها ممکن است بعد از مدتی از کار بیوفتند و یا بسوزند. قابلیت پشتیبان گیری از اطلاعات در ذخیره ساز تحت شبکه مدل DNS-340L با نام RAID شناخته شده و خیال کاربران را راحت می گرداند. در این ویژگی اطلاعات به صورت همزمان و خودکار در دو هارد ثبت می شوند و به همین دلیل نقصی در ارائه ی اطلاعات مجدد به وجود نخواهد آمد. شرکت دیلینک با فرض اینکه یک هارد ممکن است در طول مدتی از بین برود، اطلاعات را در هاردی دیگر ذخیره کرده و به همین دلیل بازیابی اطلاعات راحت خواهد بود.

علاوه بر ویژگی RAID یک قابلیت به ذخیره ساز DNS-340L اضافه شده است به نام Hot swap که با آن می توان بدون خاموش کردن دستگاه، هارد ها را جا به جا نمود. بدین معنی که در حین کار دستگاه ممکن است هارد معیوب شناسایی شود و بنابراین بدون خاموش کردن ذخیره ساز به راحتی می توان یک هارد را جای هارد قبلی قرار داد و یا هارد ها را نیز با یکدیگر تعویض نمود. این قابلیت به کارکرد های ذخیره ساز مدل DNS-340L اضافه شده و خرید آن را توسط کاربر با اطمینان بیشتری همراه کرده است.

استفاده از رایانش ابری در ذخیره ساز تحت شبکه مدل DNS-340L کمک می کند تا کاربر از راه دور نیز اطلاعات را مدیریت نماید. یعنی علاوه بر مدیریت دستگاه به صورت محلی، افراد از دورترین نقطه ی دنیا هم می توانند از طریق فضای مجازی اطلاعات را تنظیم و کنترل نمایند. منظور از رایانش ابری نیز تنظیم و استفاده از اطلاعات به صورت اینترنتی است که در ذخیره ساز مدل DNS-340L این قابلیت وجود دارد.

فن های خنک کننده با قابلیت کنترل دقیق دما به صورت اتوماتیک نیز سبب می شوند تا دستگاه در طول چندین ساعت کار مداوم آسیبی نبیند و اطلاعات به صورت کامل پشتیبانی شود.

یکی از کارکرد هایی که ذخیره ساز مدل DNS-340L را کاربردی تر نموده است، هشدار هایی است که از طرف دستگاه به کاربر داده می شود. هشدار ها از طریق اس ام اس و ایمیل ارسال می گردد و کاربر را از کیفیت کارکرد دستگاه و نقوص احتمالی مطلع می سازد. حساب های گروهی و دسترسی به شبکه موجب شده تا ذخیره ساز مدل DNS-340L از پارامتر های مهم و کاربردی برای کنترل بهتر دستگاه توسط کاربر استفاده کند.

تهیه ی ذخیره ساز تحت شبکه مدل DNS-340L برای کاربرانی که از گوشی های پیشرفته استفاده می کند امکانی فراهم کرده تا کنترل ذخیره ساز از راه دور نیز ممکن شود و کاربران اطلاعات درون ذخیره ساز را به راحتی از راه دور مشاهده کرده و یا آن ها را برای بایابی و پشتیبان گیری آماده کنند.

 

ویژگی ها

ویژگی های فیزیکی

وزن : 1.57 کیلوگرم
ابعاد : 185x 146 x 217.4 میلی متر
منبع تغذیه : منبع تغذیه خارجی DC 12V/3A
دمای کارکرد : Temp: -20 to 70 ˚C
رطوبت کارکرد : 0%to 90% non-condensing
توان مصرفی : 57.3 وات

ویژگی های سخت افزاری

تعداد پورت شبکه ETHERNET RJ-45 LAN : 2 پورت 10/100/1000 Gigabit Ethernet
پورت USB :
نوع پورت USB : 1 عدد USB 3.0 2عدد USB 2.0
فن خنک کننده :
نشانگر POWER :
نشانگر USB :
نشانگر LAN :
نشانگر وضعیت هارد : HDD 1, 2 ,3, 4
کلید Reset :
قابليت اتصال هارد در حال کارکرد (Hot Swap) :
ظرفیت پشتیبانی هارد دیسک : 4 ترابایت
تعداد ورودی هارد دیسک : 4 عدد
قابلیت RAID :

ویژگی های نرم افزاری

استاندارد ها : TCP/IP CIFS/SMB NFS AFP DHCP Client DDNS NTP FTP over SSL/TLS, FXP HTTP/HTTPS LLTD PnP-X UPnP AV USB 3.0 Bonjour WebDAV
استانداردهای IEEE : IEEE 802.3 IEEE 802.3ab IEEE 802.3u
مدیریت دیسک : Multiple hard drive configurations: • Standard • JBOD • RAID 0, 1, 5, 10 RAID migration from: • Standard to RAID 1 • Standard to RAID 5 • Raid 1 to RAID 5 Hard drive format: EXT4 Scandisk S.M.A.R.T. Supports Advanced Format HDDs Supports AES Based Volume Encryption Support HDD Hot Swappable
مدیریت پشتیبانی اطلاعات : Scheduled backup from PC to NAS (D-Link ShareCenter Sync) Scheduled local backups Scheduled remote backup Apple Time Machine support USB backup Cloud backups (Amazon S3, Google Drive, Dropbox, D-Link Vault)
مدیریت دانلود : HTTP/FTP scheduled downloads Peer-to-peer (P2P) downloader
مدیریت کاربر : User account management Group account management User/Group quota management Network access management ISO mount management mydlink Account Management
مدیریت دستگاه : Browser support: • Internet Explorer 7 or higher • Mozilla Firefox 3 or higher • Apple Safari 4 or higher System Setup Wizard (Win / Mac) D-Link Storage Utility (Win / Mac) E-mail notifications SMS notifications System/FTP log Print Server Functionality System Service Management Syslog Server/Syslog Client
مدیریت انرژی : Power saving mode Auto power recovery Scheduled power off Smart Fan control D-Link Green Ethernet
پشتیبانی از رایانش ابری Cloud(MyDlink) :

اقلام داخل بسته بندی

آداپتور برق :
راهنمای نصب :

سایر مشخصات محصول

گواهینامه ها : CE FCC IC DLNA

TCP/IP
 CIFS/SMB
 NFS
 AFP
 DHCP Client
 DDNS
 NTP
 FTP over SSL/TLS, FXP
 HTTP/HTTPS
 LLTD
 PnP-X
 UPnP AV
 USB 3.0
 Bonjour
 WebDAV
IEEE 802.3
 IEEE 802.3ab
 IEEE 802.3u
2 پورت 10/100/1000 Gigabit Ethernet
1 عدد USB 3.0
 2عدد USB 2.0
HDD 1, 2 ,3, 4
1.57 کیلوگرم
185x 146 x 217.4 میلی متر
منبع تغذیه خارجی DC 12V/3A
Temp: -20 to 70 ˚C
0%to 90% non-condensing
57.3 وات
CE
 FCC
 IC
 DLNA
Multiple hard drive configurations:
 • Standard
 • JBOD
 • RAID 0, 1, 5, 10
 RAID migration from:
 • Standard to RAID 1
 • Standard to RAID 5
 • Raid 1 to RAID 5
 Hard drive format: EXT4
 Scandisk
 S.M.A.R.T.
 Supports Advanced Format HDDs
 Supports AES Based Volume Encryption
 Support HDD Hot Swappable
4 ترابایت
4 عدد
Scheduled backup from PC to NAS (D-Link ShareCenter Sync)
 Scheduled local backups
 Scheduled remote backup
 Apple Time Machine support
 USB backup
 Cloud backups (Amazon S3, Google Drive, Dropbox, D-Link Vault)
HTTP/FTP scheduled downloads
 Peer-to-peer (P2P) downloader
User account management
 Group account management
 User/Group quota management
 Network access management
 ISO mount management
 mydlink Account Management
Browser support:
 • Internet Explorer 7 or higher
 • Mozilla Firefox 3 or higher
 • Apple Safari 4 or higher
 System Setup Wizard (Win / Mac)
 D-Link Storage Utility (Win / Mac)
 E-mail notifications
 SMS notifications
 System/FTP log
 Print Server Functionality
 System Service Management
 Syslog Server/Syslog Client
Power saving mode
 Auto power recovery
 Scheduled power off
 Smart Fan control
 D-Link Green Ethernet