برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

راهکارهایی برای مقابله با ویروس کرونا

نوشته شده در تاریخ1398-12-18 84
دوست داشتن0

کووید 19 غول سرعت ویروس‌های خانواده کرونا

corona virusکووید 19 بیماری جدیدی که روی ریه‌ها و مجاری تنفسی شما تاثیر میگذارد. که ویروسی با نام کرونا باعث آن می‌شود.
کرونا، ویروسی که این روزا صحبتش مهمون خونه همه ماها هست و هنوز نمیدونیم کی قراره کوله بارش رو برداره و بره.
زندگی روزمره همه به نوعی با همه‌گیر شدن و شیوع و پخش با سرعت خیلی زیاد این ویروس درگیر شده. بهتره بجای فکرکردن به اینکه این ویروس از کجا اومده و منشا و مبداش کجاست فکر و انرژیمون رو بزاریم رو اینکه چطور میتونیم با پیشگیری و رفتار درست جلوی پیشرفت این ویروس و غلبه‌ش بر نیروی انسانی رو بگیریم.
اینکه هر ویروسی به اندازه یک مولکول ریز و کوچک و ذره‌بینی هست کمی کار رو سخت میکنه که نزاریم وارد زندگیامون بشه.


بهترین راه‌حل‌ها برای پیشگیری


میشه گفت در حال‌حاضر اولین و مهمترین و بهترین راه اینه که اصلا به خودمون اجازه ملاقات با ویروس رو ندیم. چطور؟ تا میتونیم سعی کنیم خونه بمونیم تا فضای امن و به دور از امکان ملاقات ویروس رو برای خودمون درست کنیم و تا جاییکه امکان داره با استفاده از مواد غذایی(بسته به رژیم غذایی هر فرد) مقاومت بدن رو برای رویارویی احتمالی با ویروس کرونا بالا ببریم.
با هربار بیرون اومدن از خونه یا اصطلاحا خارج شدن از safe zone احتمال اینکه ویروس به سراغ شما هم بیاد هست. و بعد از اون انتقال ویروس به نفر بعدی و...

انتقال ویروس کرونااگر بهر دلیل برای انجام کارهای ضروری مجبور به بیرون اومدن از خونه شدید مطمین شید که نکات ایمنی برای در امان نگه داشتن خودتون از حمله ویروس رو رعایت میکنید. مثلا اینکه از دستکش استفاده کنید و از دست زدن به چشم، بینی و دهان‌تون کاملا خودداری کنید. استفاده از ماسک برای اونهایی که به بیماری مبتلا هستند توصیه می‌شه تا در صورتیکه عطسه و سرفه کردن ذرات ویروس رو به بقیه انتقال ندن.(اگر علایم این بیماری رو دارید یا شک دارید که ناقل بیماری هستید استفاده از ماسک به تنهایی سبب عدم انتقال ویروس نمیتونه باشه. در هنگام عطسه و سرفه حتما جلوی دهان خود را با آرنج یا زیربغلتان بپوشانید یا با دستمالی محکم جلوی دهان و بینی خود را گرفته و بلافاصله آن دستمال را داخل سطل زباله در دار بیندازید تا مانع از انتقال ویروس به محیط اطرا و دیگران شوید. و لازمه با در نظر گرفتن نکات دیگری از جمله رعایت فاصله بین 1 تا 1.5 متر تا بقیه افراد و استراحت مطلق و قرنطینه خودتون، هم از خودتون، هم از دیگران در مقابل این ویروس حفاظت کنید.)

پوشاندن دهان هنگام عطسه و سرفه
پس از بازگشت به خونه، اولین کاری که باید انجام بدید اینه که دستاتون رو با صابون و آب ولرم کامل بشویید. تا اگه ویروس تا اونجا همراه دستاتون از بیرون اومده ازتون خداحافظی کنه و بره. از اینکه ویروس همراه اشیایی که با خودتون از بیرون آوردید راه به خونتون پیدا نکنه هم مطمئن شید. به این ترتیب که یا با محلول الکل و آب این اشیاء(کیف، موبایل، ساعت، خریدهای خونه و...) رو ضدعفونی کنید و یا با وسیله‌ای مثل سشوار تمام این اشیاء رو گرم کنید(ویروس کرونا در دمای بالا نمیتونه زنده بمونه). حتی بهتره لباسهای بیرونتون رو هم با شوفاژ یا نور مستقیم آفتاب یا هر شرایطی که میتونید گرم کنید تا احتمال انتقال ویروس از بافت لباس و پارچه به محیط خونه رو به حداقل برسونید.
بعلت اینکه ویروس کرونا سنگین هست ممکنه از طریق افراد بیمار به کف زمین بیافته و احتمال اینکه با کف کفشهای شما از بیرون به محیط امن‌تون راه پیدا کنه زیاد هست. پس بهیچ عنوان کفش‌هاتون رو داخل خونه نیارید.
در زماضدعفونی دستهانیکه بیرون از خونه هستید سعی کنید حتما مایع ضدعفونی کننده همراه داشته باشید تا اگر لازم شد ازش استفاده کنید(ترجیح به شستن دستهاست به این دلیل که کل دست‌ها رو دقیق میشورید).
با توجه به اینکه ویروس کرونا به افراد مسن و کسانیکه بیماریهای تنفسی دارند یا بهردلیلی مقاومت بدن پایینی دارند آسیب بیشتر و مخرب‌تری میزنه سعی کنید اگر در محیطی که زندگی میکنید با این افراد سروکار دارید به شدت مراقب اونها بوده و ازشون محافظت کنید.


اگر مبتلا شدیم....

اگر بهر ترتیبی علائمی از مبتلا شدن به این بیماری(مثل تب یا مشکل تنفسی و سرفه) در خودتون یا اطرافیانتون مشاهده کردید بهتره نترسید و به بیمارستان مراجعه کنید تا با معاینات دقیق‌تر کادر درمانی از ابتلا به این بیماری مطمئن شید. بعد از اون در صورتیکه ابتلا به ویروس محرز شد، شما نیاز به مراقبت شدید و قرنطینه و ایزوله شدن به مدت 14 روز دارید. اگر در مراحل پیشرفته‌تر این بیماری باشید نیاز هست که در بیمارستان بستری شده و تحت مراقبت‌های ویژه این بیماری باشید. علائم و نقاط درگیر در این بیماری را میتوانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

علائم بیماری
لازم به توضیح میدونم نکات ذکر شده در این مقاله از سایت WHO(سازمان بهداشت جهانی) برگرفته شده و برای شما ارائه شده است.


تیم لن ایران با هدف اطلاع‌رسانی در جهت پیشگیری و کنترل و عبور از این بحران آرزوی سلامتی برای همه مردم جهان داشته و با شعار از خودمان شروع کنیم در فرهنگ قرنطینه برای عدم پیشروی ویروس پیشگام می‌باشد.


فهرست

تنظیمات

ورود

ثبت نام

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم